هشدار پلیس درباره دوربین های مداربسته

توضیحات:

 • رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اظهار داشت :امروزه دوربین‌های مداربسته از اجزای امنیتی منازل، شرکت‌ها و کسب‌وکارها هستند و این نکته، حائز اهمیت است که نصب دوربین‌های مداربسته، همان‌طور که باعث بالا رفتن امنیت می‌شود،در صورت عدم رعایت ملاحظات ایمنی می‌تواند زمینه سوء استفاده را فراهم آورد.

  وی افزود : قابلیت اتصال دوربین مداربسته به شبکه و اینترنت، ضبط یا انتقال و مشاهده تصاویر زنده از راه دور، باعث شده تا کاربران بیش از گذشته به دنبال استفاده از دوربین‌های جدید و به روز باشند.

  این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد : همین قابلیت‌های جدید اگر به‌ درستی مدیریت نشوند، می‌توانند زمینه سرقت اطلاعات را به دنبال داشته باشند و امکان نفوذ هکرها به شبکه داخلی و هک دستگاه ضبط کننده ویدئویی شبکه (NVR) را فراهم آورند.

  وی اضافه کرد : دسترسی غیرمجاز به تصاویر دوربین‌های مداربسته تحت شبکه می تواند از طریق دسترسی به سرورهای شرکت‌های سرویس‌دهنده، دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها، دسترسی با استفاده از کدهای مخرب ابزارهایExploit ، سوء استفاده از آسیب‌پذیری نرم‌افزاری دستگاه‌ها یا هک با استفاده از روش اسکن پورت و آی‌پی ثابت(IP static) صورت پذیرد؛ لذا لازم است هموطنان عزیز در این خصوص موارد ایمنی را در نظر بگیرند


 • تهیه و تنظیم توسط سایا سیستم
  تماس : 03132286518
  انتشار مطلب در :