حفاظت الکترونیک فرودگاه ها

توضیحات:

 • در ابتدا نیاز است در نظر داشته باشیم که فرودگاه ها یکی از مهم ترین نقاط امنیتی هر کشور محسوب می شوند، لذا حفاظت از آن از لحاظ فیزیکی و الکترونیکی بسیار حایز اهمیت و اجباری می باشد.

  اولین نکته، ورود و خروج کلیه خودروها به شهرک فرودگاهی می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

  لذا باید در کلیه مسیرهای ورودی و خروجی، دوربین های استاندارد جهت تشخیص پلاک خودرو، نوع خودرو و حتی در حالت بهتر، تشخیص راننده نصب شده باشد.

  مسیرهای ورودی شامل جاده های ورودی به شهرک فرودگاهی می باشد که بهتر است از دوربین هایی با لنز تله با زوم بیشتر پاناسونیک، همراه با نور مادون قرمز اضافی مناسب استفاده شود.دوربین  WV-S1531LTN  و یا دوربین های باکس WV-S1131  با لنز تله برای این امر مهم پیشنهاد می شود.

  همچنین برای ورود به مسیرهای کنترل شده مانند پارکینگ ها، با توجه به اینکه ارتفاع دوربین پایین تر خواهد بود، می توان از دوربین هایی با لنز واید تر مانند WV-S1531LN و یا دوربین باکس S1131 همراه با لنز واید تر استفاده کرد.

  مورد دوم در حفاظت پیرامونی مناطق تحت کنترل این است که دارای حفاظ فیزیکی (فنس یا دیوار) هستند یا خیر

  فاصله میان دوربین ها در طراحی بسیار مهم است.

  حدود فاصله 50 متر در صورت وجود نور 3 لوکس و استفاده از دوربین های بولت پاناسونیک مانند مدل WV-S1531LN یا دوربین باکس و لنز و مجهز کردن دوربین ها به ویدئو آنالایتیک ترجیحا Intruder پاناسونیک مدل WV-SAE200 بسیار مفید است.

  جهت پوشش تکمیلی هر زون (دوربین ثابت یا گشت زنی کلی)، بایستی در شرایط نوری مناسب تر، از دوربین های اسپید دام پاناسونیک با زوم بالا ، مانند WV-X6531N و در شرایط نوری بد و بسیار پایین از دوربین اسپید دام پاناسونیک با مادون قرمز هوشمند مدل WV-X6533LN استفاده کرد.

  ارتفاع نصب دوربین های اسپید دام بسته به حساسیت کار و نوع کاربری از 6 تا 12 متر و حتی بیشتر امکان پذیر می باشد.

  در هر صورت به راحتی میتوان ترکیبی از سیستم ویدیو آنالایتیک پاناسونیک و فراخوانی اتوماتیک دوربین های اسپید دام داشت.

  در ضمن با توجه به اینکه دوربین های پاناسونیک، مجهز به ورودی و خروجی صدا و آلارم می باشند، می توان با استفاده از تجهیزات صدا و آلارم، سیستم را جهت هشدارهای خاص صدا یا نور مازاد، در صورت دریافت ورود غیر مجاز، مجهز نمود.

  در سالن های اصلی فرودگاه ها به غیر از حفاظت کلی که توسط دوربین های دام ثابت مانند WV-S2131L یا WV-S2131 انجام می شود، در صورت نیاز می توان از دوربین های 360 درجه مثل WV-S4550L و همچنین دوربین های اسپید دام داخلی مانند WV-S6130 استفاده کرد.

  اما در مسیرهای ورودی به سالن اصلی، گیت های کنترل به سالن ترانزیت و غیره، استفاده از سیستم تشخیص و تطبیق چهره برتر پاناسونیک مدل WV-ASF950 یا دوربین های باکس WV-S1131 همراه لنز مناسب یا دوربین WVS2531LTN، در کنترل افراد و یا پیدا کردن اشخاص خاص مورد دار یا گم شده، بسیار ضروری و موثر می باشد.

  یکی دیگر از موارد مهم، حفظ مراکز مالی مانند بانک ها یا دستگاه های خودپرداز داخل سالن اصلی می باشد


 • تهیه و تنظیم توسط سایا سیستم
  تماس : 03132286518
  انتشار مطلب در :