آداپتور دوربین مداربسته

توضیحات:

 • خرید دوربین مداربسته بدون آداپتور یا همان منبع تغذیه عملا بی‌فایده خواهد بود. چرا که سیستم‌های امنیتی نیز همانند تمامی تجهیزات الکتریکی به انرژی الکتریکی جهت روشن شدن و روشن ماندن احتیاج دارند. آداپتور دقیقا چیزی است که به منظور تامین برق دستگاه خریداری و استفاده می‌شود. اما کاربران باید دقت کنند تا مناسب‌ترین منبع تغذیه‌ را برای دوربین مداربسته خود تهیه کنند. در غیر این صورت قادر به استفاده بهینه از آن نخواهند بود. با دیدافزا همراه باشید تا شما را با هر آنچه که باید در مورد منبع تغذیه دوربین مداربسته قبل از خرید بدانید آشنا کنیم.

  آداپتور دوربین مداربسته

  دوربین‌های مداربسته به منظور روشن شدن و کارکردن به برق DC با ولتاژ حدودی ۱۲ ولت نیاز دارند. اما از آنجایی که برق شهری AC بوده و ولتاژی در حدود ۲۲۰ ولت دارد نمی‌توان مستقیما آن را به پریز برق متصل کرد. در نتیجه تنها چاره کار استفاده از آداپتور یا به عبارتی دیگر منبع تغذیه مناسب است. آداپتور باعث می‌شود تا برق شهری به برقی متناسب با نیاز سیستم دوربین مداربسته تبدیل شود. در نتیجه بدون کوچکترین آسیبی می‌توان از آن استفاده کرد. البته در این میان به غیر از ولتاژ دوربین‌ها و آداپتورها بحث آمپر نیز مطرح می‌شود. دوربین‌های مداربسته دارای آمپرهای مختلفی هستند. به همین دلیل شاهد آداپتورهایی با آمپرهای مختلف در بازار خواهیم بود. بنابراین توصیه می‌شود حتما قبل از خرید به مشخصات سیستم امنیتی و آداپتور دقت کنید. در ادامه شما را با چندین راهکار جهت خرید مناسب‌ترین آداپتور دوربین مداربسته آشنا می‌کنیم.

  راهکارهایی برای خرید مناسب‌ترین آداپتور دوربین مداربسته

  از آنجایی که عدم توجه به خرید آداپتور مناسب می‌تواند آسیب‌های جدی به دوربین شما وارد کند خرید منبع تغذیه صحیح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از جمله راهکارهای موثر در انجام یک خرید خوب و اصولی عبارتند از:

  حتما قبل از خرید مصرف ولتاژ دوربین مداربسته خود را به طور دقیق بسنجید و منبع تغذیه‌ای متناسب با آن خریداری کنید.

  برای جلوگیری از اختلالات تصویری نظیر نویز توصیه می‌شود به ازای هر یک دوربین مداربسته یک آداپتور خریداری کنید.

  یکی از پارامترهای مهم مجهز بودن آداپتور دوربین مداربسته به فیلتر نویزگیر است.

  به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی در گذر زمان پیشنهاد می‌شود تا آداپتوری با آمپری در حدود ۳۰ درصد بالاتر از آمپر دوربینی که دارید خریداری کنید. این کار تا حد بسیار زیادی طول عمر سیستم شما را بالا خواهد برد.

  هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید و محصولات معتبر و شناخته شده بازار را تهیه فرمایید. همچنین توجه فرمایید که جنس خریداری شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبری باشد. برای این منظور کارشناسان فروش شرکت دیدافزا در خدمت شما خواهند بود.

  انواع آداپتور دوربین مداربسته

  در حال حاضر در بازار دو نوع آداپتور دوربین مداربسته وجود دارد. این دو نوع با نام‌های آداپتور مجزا و مرکزی شناخته می‌شود. توضیحات مربوط به این دو آداپتور در زیر آورده شده است:

  1- آداپتور مجزا

  به منبع تغذیه‌هایی که برای هر دوربین مداربسته جداگانه خریداری و نصب می‌شود آداپتور مجزا می‌گویند. این آداپتورها به دلیل یک سری از مشخصه‌هایی که دارند با استقبال بسیاری از مصرف‌کنندگان همراه بوده است. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  اگر خرابی در بخشی از دوربین مداربسته و یا منبع تغذیه پیش بیاید تعویض و یا تعمیر آن بسیار راحت خواهد بود. به این معنا که دیگر نیازی به باز کردن اتصالات تمامی دوربین‌ ها نخواهد بود.

  از آنجایی که این نوع از آداپتور در مجاورت دوربین مداربسته قرار می‌گیرد کاربران هیچگونه مشکلی در خصوص افت ولتاژ را مشاهده نخواهند کرد.

  از آنجایی که برای هر دوربین مداربسته، منبع تغذیه جداگانه‌ای کار گذاشته شده است خرابی در یکی از سیستم‌ها بر روی بقیه مجموعه تاثیری نخواهد داشت. 

  هزینه‌های مربوط به نصب دوربین مداربسته با خرید آداپتور مجزا تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

  البته در کنار تمامی این نکات مثبت استفاده از آداپتور مجزا در دوربین مداربسته می‌تواند برای برخی از افراد معایبی نیز داشته باشد. از جمله این معایب عبارتند از:

  طول عمر این نوع از آداپتور در مقایسه با آداپتورهای صنعتی به نسبت کمتر می‌باشد.

  در صورتی که از این نوع منبع تغذیه استفاده می‌کنید باید کابل‌هایی باکیفیت بالایی را خریداری کنید. چرا که در غیر این صورت مشکلاتی نظیر داغ شدن و سوختگی پیش خواهد آمد.

  نصب کردن آن به دلیل مجزا بودن دشوارتر و زمان‌بر است.

   

  2- آداپتور مرکزی

  از طرفی دیگر اگر از یک منبع تغذیه به منظور تامین برق چندین دوربین مداربسته استفاده کنند به آن آداپتور مرکزی و یا مشترک گفته می‌شود. این مورد نیز همانند نوع قبلی دارای یکسری مزایا و معایب است که کاربران باید قبل از خرید به تمامی آن‌ها توجه داشته باشند. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از آداپتور مرکزی در زیر آورده شده است:

  طول عمر آداپتور مرکزی در مقایسه با آداپتور مجزا بیشتر است.

  از آنجایی که آداپتور مرکزی فقط قادر به عبور برق ۱۲ ولت می‌باشد خطر استفاده و نصب ان خیلی کمتر است. 

  به دلیل سیم‌کشی کم ظاهر کار بسیار تمیزتر و مرتب‌تر خواهد بود.

  در صورتی که از افراد مجرب بابت نصب آن کمک بگیرید هیچگونه نویزی را روی تصاویر به دست آمده مشاهده نخواهید کرد.

  از لحاظ هزینه نسبت به آداپتور مجزا خیلی به صرفه خواهد بود. چرا که نیازی نیست برای هر عدد دوربین منبع تغذیه جداگانه‌ای را خریداری کنید.

  اما در بین تمامی این مزایا یک سری معایب نیز به چشم می‌خورد که می‌تواند خریداران را گیج کند. از جمله این معایب در خرید آداپتور مرکزی دوربین مداربسته عبارتند از:

  هزینه‌های مربوط به کابل‌کشی در استفاده از آداپتور مرکزی تا حد بسیار زیادی افزایش می‌یابد.

  اگر فقط یکی از دوربین‌ها با مشکل مواجه شوند کل سیستم از کار خواهد افتاد.

  از آنجایی که آداپتور مرکزی صرفا ولتاژ برق ۱۲ ولت را از خود عبور می‌دهد در صورت استفاده از کابل‌های بی‌کیفیت شاهد افت ولتاژ شدیدی خواهیم بود


 • تهیه و تنظیم توسط سایا سیستم
  تماس : 03132286518
  انتشار مطلب در :